0552 537 4116 

 “Çocuklar için Tiyatro” Programı (TR)

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi
Tiyatro Bölümü Çocuklar için Tiyatro Programı

Program Hakkında
Öğrencilere oyunculuk eğitiminin temellerini oluşturan kişisel ifade, özgüven, hayal gücü ve temel sosyal yetileri artırma becerilerini kazandırmayı hedefleyen ve 4 seviyeden oluşan Bilkent Üniversitesi Çocuklar için Tiyatro Programı 1. Seviye öğrencilerinin giriş sınavı 14-15 Eylül 2019 ‘ da gerçekleşecektir. 8-10 ve 11-13 yaş grubu öğrencileri için düzenlenen programa katılmaya hak kazanan öğrenciler, program dâhilinde Pazar günleri Oyunculuk/Doğaçlama ve Hareket/Dans dersleri alacaktır.

Programın Oyunculuk derslerinde ilk seviye, doğaçlamanın büyük annesi kabul edilen ABD’li eğitmen Viola Spolin’in ürettiği tiyatro eğitimine yönelik doğaçlama oyunculuk egzersizleri ve Viola Spolin’in “theatre games” olarak andığı oyunlardan oluşmaktadır. İlerleyen seviyelerde ise konuşma, oyunlardan sahneler ve kamera oyunculuğu derslerine odaklanılmaktadır.

Programın Hareket ve Dans dersleri beden bilinci, esneklik, dayanıklılık ve bedensel ifadeyi öne çıkarmaya yönelik çalışmalar sunmaktadır. İlerleyen seviyelerde öğrenciler Türk halk dansları, dönemsel danslar ve Broadway dansları (Caz, Hip hop gibi) derslerini alabilecektir.

Program toplam 4 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 12 haftalık bir dönem sonunda tamamlanır.

Ders Saatleri

2019-2020 Güz Dönemi’nde, 1. seviyeye yeni başlayan öğrencilerimiz ve geçtiğimiz yıldan devam eden 3. seviye öğrencilerimiz eğitim göreceklerdir.

Derslerimiz her Pazar( 09.30-12.45 ) – (14.00-17.15 ) saatleri arasında işlenecektir.

Derslerimiz Oyunculuk dersi ve Hareket (Dans) dersinden oluşmaktadır. Her ders 1 saat 30 dakika sürmektedir. İki ders arasında 15 dakika teneffüs bulunmaktadır.

Öğretmen Kadrosu

Öğretmenler Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğretim üyeleri ve son dönem öğrencileri arasından seçilmektedir. Dersler Tiyatro Bölüm Başkanı Jason Hale gözetiminde yapılacaktır.

Giriş Sınavı

Tarih: 01-13 Eylül 2019 ön giriş ( başvuruların oluşturulması)

14-15 Eylül 2019 (Sınav seçmesi)

( Sınav saatleri 13 Eylül 2019 saat 18.00’da Whatsapp’tan duyurulacaktır. )

Yer: Bilkent Üniversitesi MSSF Binası
2. Kat, Büyük Sahne

Başvuru

Giriş Sınav Ücreti 100 TL

Giriş sınavı ücreti theatre.bilkent.edu.tr.com adresinde Çocuklar İçin Tiyatro Programı sayfasında verilmiş olan internet bağlantısı üzerinden yatırılabilecektir.

Aynı sayfada yer alan başvuru formunun doldurularak öğrencinin kimlik fotokopisi ile birlikte bilkentcocuktiyatrosu@bilkent.edu.tr adresine gönderilmesi gereklidir.

Başvuru Tarihleri

01Eylül 2019 – 13 Eylül 2019

Giriş sınavına kayıt ve daha fazla bilgi için: bilkentcocuktiyatrosu@bilkent.edu.tr

Bilkent Çocuklar için Tiyatro Programı hakkında bilgi almak ve yetkili kişilerle iletişim kurmak için sadece yukarıda yazılı olan mail adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.

Giriş sınavına katılacak olan öğrenciler, jüri üyelerinin idaresinde oluşturulacak küçük gruplarla doğaçlama tiyatro oyunları oynayacaklardır. Programa giriş kabulünde temel etken öğrencilerin oyunlara ilgi ve hevesi olacaktır.

Program Ücretleri

  • Dönemi Eğitim Ücreti: 1800 TL
  • Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi/ Erken Müzik Eğitimi Programı Öğrencileri: 1250 TL
  • Bilkent Üniversitesi Çalışanları İçin Bahar Dönemi Eğitim Ücreti: 1100 TL
  • Bilkent Holding Çalışanları için Bahar Dönemi Eğitim Ücreti: 1300 TL

Program içeriğine bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz.

Theatre for Kids Program Curriculum Level 1

Theatre for Kids Program Curriculum Level 2

Theatre for kids Program Curriculum Level 3

Ödeme için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://stars.bilkent.edu.tr/basvuru/

Başvuru Formu

Close Menu