8. Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri

Bilkent Üniversitesi Uluslararası Üniversite Tiyatro Festivali

8. Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri
23-28 Haziran 2019

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü olarak 23 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri’ne ev sahipliği yapacak olmaktan gururluyuz. 

2019 Bilkent 8. Uluslararası Tiyatro Günleri davetli okul ve toplulukların gösterileri, atölye çalışmaları ve forumlar gibi aktivitelerle geleceğin tiyatrocularını bu yıl da bir araya getirmeyi amaçlıyor. İlk kez 2011 yılında düzenlenen festivalimizde bugüne kadar pek çok yerli ve yabancı tiyatro bölümünü ağırladık. Festivalimizde, Türkiye’nin tüm tiyatro bölümleri ve konservatuarlardan öğrencilerinin son dönem projelerini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü sahnelerimizde paylaşmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz festivallerin bu etkinliğin bir parçası olan herkes için oldukça geliştirici ve faydalı olduğu kanaatindeyiz. 

Festivalimiz ayni zamanda uluslararası niteliğiyle dünya tiyatro öğrencileri için de bir buluşma noktası olma gayesini sürdürüyor. Bu yıl festivalimizde yine Türkiye’nin tüm üniversite bölüm ve konservatuarlarının yanı sıra dünya tiyatro bölümlerinden de öğrencileri Bilkent Tiyatro Bölümü çatısı altında buluşturmayı hedefliyoruz. Daha önceki uluslararası misafirlerimiz arasında Çin, Kolombiya, İran, İsrail ve Makedonya’dan katılan üniversiteler yer almıştı. Bu yılki uluslararası katılımcılar arasinda ise Çin, Kore ve ABD’den katılacak olan üniversiteler bulunuyor.

Festivalimiz tiyatroya duyduğumuz evrensel tutkuyu kutlamayı ve deneyimlerimizi tek bir sanat ailesi olarak paylaşmayı amaçlamaktadır. Bir ömür boyu sürecek işbirlikleri ve dostlukları teşvik etmeyi umuyoruz.

Başvurunuzu almak için sabırsızlanıyor ve sizi de bu yılki festivalimizde aramizda görmeyi umuyoruz.

BAŞVURU KOŞULLARI

Festival Tarihleri: 23-29 Haziran 2019
Düzenleyen: Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü

* Bilkent Üniversitesi, MSSF Tiyatro Bölümü tarafından 23-28 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri"ne ülke çapındaki üniversite ve konservatuarların yanı sıra uluslararası tiyatro okulları başvurabilir.
* Etkinliğe oyun sergileyerek katılmak isteyen toplulukların,30 Nisan 2019 Salı gününe kadar başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.
* Son başvuru tarihinin bitmesiyle "Tiyatro Günleri Komitesi" toplanarak başvuruları değerlendirecek ve etkinlik programını belirleyecektir. Aday gruplara geri bildirim en geç 5 Mayıs 2019 tarihine kadar yapılacaktır.
* Oyunları programa giren toplulukların yapılacak geri bildirimden sonra oyunlarına ait beş adet afiş, oyundan görüntüler, fotoğraflar ve broşür göndermeleri istenecektir. 

Adres: BİLKENT ÜNİVERSİTESİ, MÜZİK ve SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ- TİYATRO BÖLÜMÜ, 06800 ÇANKAYA/ANKARA

Tel (Ebru Kaya ŞAHSUVAR, Tiyatro Bölümü İdari Asistanı): +90(312) 290 16 20 

E-Posta: bilkenttiyatrosu@bilkent.edu.tr

Close Menu