“ÇOK TUHAF SORUŞTURMA” BİLKENT TİYATROSU’NDA 12 NİSAN’DA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun yeni oyunu Ferhan Şensoy’un yazdığı “Çok Tuhaf Soruşturma”, 12 Nisan’da prömiyer yapıyor. Yönetmenliğini Ortaoyunu’nun günümüzdeki en önemli temsilcilerinden Münir Canar’ın yaptığı “Çok Tuhaf Soruşturma”, Bilkent Oda Tiyatrosu’nda 3. Sınıf öğrencileri tarafından nisan ve mayıs sahnelenecek.

Ferhan Şensoy’un 1998’de yazdığı Çok Tuhaf Soruşturma, yanlışlıkla hapse düşen ve 6 yıl sonra suçsuzluğu anlaşılarak salıverilen bir adamın başından geçen tutuklanma, soruşturma ve hapis sürecini mizahi bir dille anlatıyor. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde konuk yönetmen olan Münir Canar, oyunu şöyle anlatıyor: “Polisle göz göze geldiğinde paniğe kapılıp kaçmaya başlayan genç, kovalamaca sonunda yakalanıp sorguya çekiliyor. Sen misin kaçan! Ver bakalım hesabını! Kendisiyle birlikte iki yakın arkadaşı da bu soruşturmanın içine düşüp, kader ortağı oluyorlar. Hapislik yaşamından kesitler, müdürlerin lakaytlıkları, kaçalım mı kaçmayalım mı planlamalarıyla geçen yıllar… Sürpriz denecek ve çok tuhaf bir final ile işi tatlıya bağlıyoruz. Yılların kötü izlerinden söz etmesek de olur.”

Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşuyor., Yönetmenliğini Münir Canar’ın gerçekleştirdiği oyunda Ege Derin, Haydar Özkan, Kutay Karagülle, Oğuzhan Keskin ve Toygun Elaldı rol alıyor. Oyunun set tasarımını Özlem Gezgin, ışık tasarımını Yılmaz Ertekin üstlendi.12 Nisan’da perdelerini açan oyun, 17, 24 Nisan ve 1,8, 15 Mayıs’ta saat 20.00’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Oda Tiyatrosu’nda seyircilerini bekliyor. Tek Perde olarak sahnelenen oyun 1 saat 15 dakika sürüyor. Oyunun biletleri bilet.bilkent.edu.tr’den 15 TL’ye temin edilebiliyor.

Close Menu